Migren Tedavisi Nedir?

Birçok kişinin hayatını zorlaştıran ve iş konusunda engel olan migren tedavisi birçok ilaç kullanılarak yapılmaktadır. Bu çalışmalar haricinde son yıllarda botoks yönteminin de migren tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.

Migren tedavisinin başarılı bir şekilde uygulandığı ilaçlar standart bir şekilde ağrılar keser. Botoks ve benzeri cilt germe uygulamalarının ağrıları gidermesi de tesadüfen ortaya çıkmıştır. Bu tür uygulamaları yaptıran 39 kişiden 34’ünde ağrıların giderildiği tespit edilmiştir. Bu da migren tedavisinde oldukça iyi etkilerin bulunduğu gerçeğinin dikkat çekmesine neden oldu.

Migren tedavisinin başarılı bir şekilde sonuçlandığı birçok uygulamada migrenin tespit edilmesi yeterli değildir. Hangi bölgede olduğu belirlenmelidir. Ona göre uygulamanın ilgili alanlara yönelmesi gerekir.

Migrenin tetiklendiği bölgelerin tespit edilerek 3-4 seans bu bölgelere yönlendirilmesi gereken migren uygulamaları, başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır.

3-4 seans uygulanan botoks ya da cilt germe sonrasında bu tür ağrıların ciddi derecede azalacağı biliniyor. Özellikle farklı şikayetleri olan ve sağlık açısından sorun teşkil etmeyen bu tür uygulamaların uzman estetik cerrahlar tarafından yapılması, merdiven altı bölgelerden uzak durulması gerekmektedir.

Stres tipi baş ağrılarının da bu uygulamalardan kaynaklanan germe işlemi nedeniyle geçtiği bilinmektedir. Bu yüzden sadece gençleşmek değil, ağrılardan da kurtulmak mümkün olmaktadır. En iyi migren tedavisi sonuçlarını almak için öncelikle hekiminize danışıp, daha sonra alternatif olan bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *